Online Teklif Talep Formu 
   
Ana Sayfa Hakkımızda Kalite Yönetimi PDF-Katalog Galeri SSS Hizmetlerimiz Referanslar İletişim
Hizmetlerimiz
Davlumbaz
Yangın Söndürme Sistemleri
FM 200 Gazlı
Yangın Söndürme Sistemleri
CO2 Gazlı
Yangın Söndürme Sistemleri
Novec -1230 Gazlı
Yangın Söndürme Sistemleri
Inergen Gazlı
Yangın Söndürme Sistemleri
Sprinkler Sulu
Yangın Söndürme Sistemleri
Köpüklü
Yangın Söndürme Sistemleri
Kuru Kimyevi Tozlu
Yangın Söndürme Sistemleri
Su Sisi
Yangın Söndürme Sistemleri
Argon Gazlı
Yangın Söndürme Sistemleri
Mikro
Yangın Söndürme Sistemleri
FE 25
Yangın Söndürme Sistemleri
Araç
Yangın Söndürme Sistemleri
Yangın Algılama Sistemleri
Yangın Ekipmanları
Bakım
Otomasyon Sistemleri
 

Bayi Girişi
 Kullanıcı Adı :
 Şifre :
Şifre Hatırlat 
tasarım uygulama mühendislik danışmanlık
CE    ISO    NFPA TSE-HYB    UL TSE   
 


Otomasyon Sistemleri
Akıllı Ev Otomasyon Sistemleri

     Akıllı ev içinde yaşayanların konforunu artıran, güvenliğini sağlayan ve enerji maliyetlerini önemli ölçüde düşüren ve otomasyon sistemi aracılığı ile kontrol edilen konutlara denilmektedir. Bundan birkaç sene önce ismi yeni yeni duyulmaya başlanan akıllı ev sistemleri, günümüzde yapılan birçok konutta standart olarak sunulmaktadır. Akıllı  Ev  Sistemleri;  evrensel  bir  uzaktan  kumanda  veya  aydınlatma  ve  perde/ panjur kontrolünden  çok  daha  fazlasını içermektedir. Evinizdeki tüm elektronik cihazları ve  sistemleri  kolay kullanımlı bir  arayüz  ile  kontrol  eden  ve birbirine  bağlayan  bir  teknolojidir.  Böylece evin herhangi bir noktasından istenilen bölgenin aydınlatma kontrolü, perde-panjur kontrolü ya da başka bir cihazın kullanımını tek kumandadan veya herhangi bir erişim noktası ( dokunmatik panel, anahtar ) üzerinden kontrol etme özgürlüğü sunmaktadır. İnşaat sektörünün bugün geldiği noktada akıllı bina otomasyon sistemleri konutların ve ofislerin satışında çok önemli bir etken haline gelmiştir.
 
Akıllı ev sisteminde neleri yapabilirsiniz;

• Aydınlatma kontrolü,
• Perde-panjur kontrolü,
• Isıtma ve iklimlendirme kontrolü,
• Uzaktan kontrol ve izleme,
• Birden fazla kontrolü tek anahtar ile yapabilme,
• Hırsız–yangın–gaz kaçağı–su baskını güvenliği,
• Kamera izleme, merkezi izleme sistemleri,
• Yüksek hızlı internet bağlantısı,
• Zamana veya ışık şiddetine bağlı aydınlatma kontrolü
• Birden fazla kontrolü tek anahtar ile senaryo şeklinde çalıştırma,
• Toplantı odası otomasyonu, asansörlü projeksiyon cihazı ve projeksiyon perdesi kontrolü.

Konfor;

     Akıllı ev sistemini kullanıcılarla buluşturan Metrik Grup, teknolojiyi insan dokunuşu ile birleştiriyor. Sistem sayesinde tek bir tuş ile aydınlatma, perde ve panjur kontrolü sağlanabiliyor. Isıtma ve iklimlendirme uzaktan kontrol edilebiliyor. Tercihe göre senaryoların oluşturulduğu bir evde, evin tüm ışıkları istendiğinde tek bir tuşa dokunularak, bulunulan yerden hatta dünyanın bir ucundan internet üzerinden kontrol  sağlıyor. Sabahları müzik eşliğinde açılan perdelerden süzülen ışık ile uyanmak ve kahvenizin  hazır olması gibi sayısız kolaylık ve konfor akıllı ev sistemi ile sağlanabilmektedir.

Senaryolar;

     Akıllı Ev Sisteminde herbir anahtara sınırsız sayıda senaryo eklemek veya bu senaryoları kolayca değiştirmek mümkündür. Metrik Grup Akıllı Ev Sistemlerinde tüm kontrolleri kullanıcı taleplerine göre şekillendirmektedir. Bu yüzden bir cihazın kontrolü kullanıcı tarafından nasıl isteniyorsa ona göre belirleniyor ve programlanıyor.Örneğin, oluşturacağınız “ÇIKIŞ” senaryosu ile, ev&ofisten çıkarken bir tuşa veya ekrana basit bir dokunuşla , ışıklar söner, ısıtma sistemi istenilen dereceye düşer, perdeler, müzik sistemi kapanır, bahçe istenilen saate sulanır, alarm sistemi devreye girer.Bunlar gibi dilediğiniz senaryoyu yaptırabilirsiniz. Sabah uyandırma programına bir örnek: 08:00 ışıklar %100 aç, radyoyu aç, 8:10 ışıklar %75, panjurları aç, 8:20 ışıklar %0, 8:30 perdeleri aç, kahve makinesini çalıştır vs. Film  başlarken tek bir dokunuşla odanız  kararır  ve  ev  sinema  sisteminizin  tüm kontrolü  size geçer. Çocuklarınızın  ev  ödevlerini  yapması  gerektiği  zaman  evdeki tüm televizyonları kapatabilirsiniz. Bunun gibi birçok senaryoyu yapmak mümkün yeter ki siz hayallerinizi bize iletin.
 
Güvenlik; 

    KC Teknik akıllı ev sisteminin sağladığı güvenlik; korkulu rüyalarınız olan su baskınlarını, gaz kaçaklarını ve yangınları hayatınızdan çıkarıyor. Gaz, duman ve su baskını detektörleri gibi teknik alarmlar ve senaryoya hareket detektörünün dâhil edilmesiyle oluşturulan farklı uygulamalar ile artık ne ofiste ne de tatilde aklınızda “ya bir şeyleri açık bıraktıysam” korkusunu bırakmıyor. Metrik Grup akıllı ev sistemi, hırsız, yangın, gaz kaçağı, su baskını gibi durumlarda sadece alarm vermek yerine, gazı keserek, suyu keserek, panjurları açarak veya klimaları kapatarak kullanıcıyı ve evi koruma altına alır. Siz evde yokken evde birileri varmış izlenimi uyandırmak için rastgele ışıkları açar kapar. Ayrıca herhangi bir hırsız alarmı durumunda evin tüm ışıkları açılıp panjurlar otomatik olarak kapatılarak hırsızlık tehlikesini ortadan kaldırır.Yapılacak adresleme ile polis merkezlerine, güvenlik takip kontrol merkezlerine cep telefonunuza anında bilgi verilmesini sağlar.

Kablolama; 

     KC Teknik Akıllı Ev Sistemi anahtarları arasında 230 V’luk şebeke gerilimi yerine sadece 24 V DC enerji taşıyaTemel olarak buatlı elektrik altyapısı kullanılmadığı için elektrik altyapısından kaynaklanan kısa devre, yangın gibi istenmeyen durumlar ortadan kaldırılmış n bir kabloya geçmektedir. Dolayısı ile özellikle ıslak el ile temaslarda elektrik çarpması riski tamamen ortadan kalkmaktadır

Enerji tasarrufu;

     Akıllı Ev sisteminin sağladığı bütün bu konfor ve güvenlik yanında, tüm aydınlatma, cihaz ve sistemler gereksiz kullanılmayacağı veya optimum ayarlarda  kullanılacağı için önemli ölçüde tasarruf sağlamaktadır. Örneğin bulutlu bir günde ışıklarınız otomatik olarak ışık şiddetini artırırken güneşli bir yaz gününde ışıklarınızı kapatmaktadır. Diğer sıradan otomasyon sistemlerin aksine İlk yatırım maliyetini zaman içerisinde amorti ederek kendi kurulum maliyetini karşılamaktadır.Müşterilerin istekleri doğrultusunda belirlenen tüm talepler hayal gücünün sınırlarını zorlayacak tüm işlemler Metrik Grup akıllı ev sistemleri sayesinde hayata geçerek kullanım alanlarına uygulanabilmektedir.

Aydınlatma Otomasyonu

     Evinizdeki / Ofisinizdeki aydınlatma ünitelerini kontrol etmenize olanak sağlar. İster manuel olarak açma-kapama yöntemiyle, ister uzaktan kumandayla, ister dokunmatik (dokunmatik-ekran)  kontrol ünitesiyle, senaryo anahtarıyla veya uzaktan erişim (internet, Palm/PDA, cep telefonu vb.)  ile her birini teker teker kontrol edebileceğiniz gibi gruplar halinde de kontrol etme imkanına sahip olabilirsiniz.

İklimlendirme Otomasyonu

     Mekana entegre edilmiş ısıtma/soğutma ve havalandırma sistemlerinin kontrolü; Bölge bazlı çalışma prensibiyle istenilen derecede, kullanıcının bir hareketiyle sağlanır. Otomasyon sistemimiz mevsimsel ve zaman bazlı çalışma şekillerini başarıyla uygular ve her bölge için sıcaklık değerlerini eş zamanlı olarak istenilen eşik değerinde kullanıcının bilgisine sunar.

     Konfor şartları, klima şartlarının filtrelediği ve ön şartlanmayı gerçekleştirdiği taze havanın fancoil soğutması veya yerden ısıtma sistemiyle istenen sıcaklığa getirilmesi sonucunda sağlanır. Kullanımınıza sunulan panel üzerinden oda sıcaklığını görebilir, sıcaklık ayarını, fan hızını değiştirebilirsiniz. Sistem merkezindeki ana kontrol ünitesi, sıcaklık modülünden gelen bilgilere göre konfor şartlarını ve aynı zamanda enerji tasarrufunu dikkate alarak yaşam alanınızda maksimum konforu sağlamaktadır.

Farklı odalarda farklı iklimler yaratabilirsiniz.

     Yatak odanız tatlı bir serinlikte sizi uykuya hazırlarken salonda veya çocuk odasında ılık yaz rüzgarları esebilir. Sıcak bir yaz gününde eve gelince ortamı soğuk bulmak için klimayı tüm gün çalıştırmak yerine, akıllı ev sistemi sayesinde klimayı 1 saat önceden çalıştırmaya başlatıp, enerji ve para tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Hırsız Alarm Sistem Otomasyonu

     Evinizden, Ofisinizden uzakta iken, evinizde/ofisinizde istediğiniz güvenliği sağlamanıza yardımcı olur. Bilginiz dışında bir müdahale olduğunda hırsız alarm sistemi size sesli, yazılı ve bölgesel olarak uyarılar gönderir. Belirlemiş olduğunuz telefon numaralarına otomatik olarak haber verir. Siz ise bu aramalardan sonra uzaktan erişim yoluyla yaşam alanınızdaki kameralara ulaşıp, izleyebilir ve gereklimüdahalelerin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Perde - Panjur Otomasyonu

     Mekanda bulunan panjur ve perdeleri tek tek kontrol edebildiği gibi, gruplama sistemiyle tek bir komutla bütün mekan panjur ve perdelerini de kontrol edebilmek mümkündür.Panjur ve perdelerin her gün komut vermeden otomatik açılıp kapanmasının sağlanabileceği gibi mevsimsel hareketlere de duyarlı hale getirilebilir. Evden ayrılırken tek tuşa basarak tüm panjurların çok kısa bir sürede kapanması sağlanabilir. Örneğin güneşli yada rüzgarlı bir günde panjurlarınız dış mekanda bulunan hava durumu istasyonundan aldığı bilgi doğrultusunda otomatik kapanır.

Müzik Yayın Sistem Otomasyonu

     Akıllı Ev Otomasyonu ile Evinizde/Ofisinizde, merkezi müzik yayın sistemi kullanabileceğiniz gibi farklı bölgelerde farklı müzik kaynaklarıyla kişisel tercihler doğrultusunda müzik yayını da yapabilirsiniz (Dilediğiniz müzik kaynağının ses çıkışını sisteme takmanız yeterlidir). Müzik yayın sistemini geleneksel açma-kapama yöntemiyle, uzaktan kumandayla, dokunmatik (dokunmatik ekran) kontrol ünitesiyle, senaryo anahtarıyla veya uzaktan erişim (internet, PDA, cep telefonu vb.) yoluyla her birini teker teker kontrol edebileceğiniz gibi gruplar halinde kontrol edebilirsiniz.

Bina CCTV Sistem Kontrolü

     Güvenliğiniz için akıllı ev otomasyonu ile bütünleşik evinize yerleştirmiş olduğunuz kameraları bulunduğunuz yerden izleyebilirsiniz. Internet, PDA/Palm veya cep telefonu ile bu imkanı daha uzak noktalara taşıyabilirsiniz. Örneğin; tatilde iken evinizin güvenlik durumunu, işteyken çocuğunuzun durumunu, alarm anında çevre güvenliği ile kayıt altına alınan sorunun kaynağını rahatlıkla öğrenebilir, hızlı bir şekilde müdahale edebilirsiniz.

Görüntülü İnterkom Sistemi

     Görüntülü interkom sistemleri günümüzde bir lüks olmaktan çıkıp özellikle evlerde iş yerlerinde ve apartmanlarda güvenliğimiz için gerekli olduğu için hızla yaygınlaşmaya başlamıştır. Görüntülü interkom sistemleri kullanarak, güvenliğinizi sağlamak yönünden bir adım atmış olacaksınız.

     Tanımadığınız insanları daha  evinize girmeden kapıda durdurmanıza yardımcı olacaktır. Görüntülü interkom sistemleri ile daire girişi, apartman giriş kapısı (bir veya birden çok), site güvenlik noktası (bir veya birden çok),  site yönetimi, site teknik birim vb, blok içi veya konut içerisinde ve proje ve istekler doğrultusunda genel veya lokal çözümler ile sesli görüntülü konuşma olanağını sunmaktadır. Ayrıca bina çevrenize yerleştirmiş olduğunuz güvenlik kameralarını da interkom cihazları üzerinden görüntüleyerek çevre güvenliğinizi, otoparktaki aracınızı veya çocuğunuzun oyun parkında neler yaptığını seyredebilirsiniz. Akıllı ev uygulama alanlarında görüntülü interkom cihazını evinizin konforunu yönetme aracı olarak da kullanıabilirsiniz. Akıllı ev sistemlerinde, daire girişindeki cihaz kalabalığını kaldırarak görüntülü interkom cihazı üzerinden evinizin konfor senaryolarını tek bir tuşa basarak oluşurma ve değiştirme olanağı bulabilirsiniz.

Geçiş Kontrol Sistemleri (PDKS)

     Tek kapıya hükmeden bağımsız kart okuyuculardan binlerce kapıya kadar kontrol sağlayan bilgisayar bağlantılı cihazlar, proximity (yaklaşım tipi) okuyucular sayesinde kolay kullanım imkanı sağlar.
 
     Geçiş kontrol sistemleri ile personel devam kontrolü, ziyaretçi, araç giriş-çıkış kontrolü ve otopark otomasyonu ihtiyaçlarına cevap verir. Ofis, orta ve büyük ölçekli şirketlerin girişlerinden metro istasyonu girişlerine, otopark girişlerinden KGS ve OGS sistemine, kamu binaları girişlerinden havalimanı terminallerinin girişlerine ve personel takip işlemine kadar birçok alanda geçiş kontrol sistemleri kullanılmaktadır.  Ayrıca plaka tanıma sistemi ile araç giriş çıkışlarınızda kontrol altına alınarak daha güvenli ve insan gücünden tasarruflu sistemler oluşturulmaktadır.
 
     Şirketlerin girişlerine yerleştirilen turnikeler ve bu turnikeler üzerine yerleştirilen kart okuyucular sayesinde düzenli ve güvenli bir geçiş sunulmaktandır. Şirket çalışanı dışındaki misafirler için verilen misafir kartları sayesinde misafirlerin ne zaman geldiği, kime geldiği ve ne zaman ayrıldığı gibi bilgiler bilgisayar ortamında tutularak daha sonra kullanılabilinmektedir. Hatta çalışanların görüntülerini girişe yerleştirilen kamera ile entegre bir şekilde çalışarak, kartı kullanan personel ile kart sahibini karşılaştırma olanağı sağlamaktadır. Şirketlerin diğer katlarındaki kart okuyucular odalara geçiş izni ve yetkilendirme imkanı sağlamaktadır.  Örneğin şirketlerin elektrik odalarına teknik personelin dışında kimse girmemelidir.
 
     Otoparklarda kullanılan kartlı geçiş sistemleri otopark giriş ve çıkışına yerleştirilen kart okuyucular ve giriş izni veren kollu bariyerden oluşmaktadır. Şirket çalışanları ve diğer kullanıcıların giriş çıkış saatlerinin tutulması, ücretlendirilmenin yapılması imkanı sağlamaktadır. Plaka okuma sisteminde ise bunların yanı sıra giriş çıkış yapan araçların plakalarını kaydedebilir, plaka üzerinden giriş çıkış izni verebilir ve hatta plaka soruşturması yapılabilmektedir.
 
     Biometrik uygulamalar “parmak izi okuyucular, iris tarama sistemi” yüksek güvenlik istenen alanlarda geçiş izni için kullanılmaktadır. Örnek olarak banka kasalarına erişim verebiliriz. X-ray cihazları, metal dedektörleri ve el tipi dedektörler geçiş kontrol sistemi çerçevesinde gösterilir. Havalimanları alışveriş merkezleri ve diğer toplu kullanım alanlarında kullanılmaktadır.

 


 
 
 
   
EXPERT YANGIN Yangın Güvenlik Sistemleri

Kayışdağı Mah. Uslu Cad. Yunus Sokak
No: 8/A Ataşehir / İSTANBUL
Telefon : 0 (216) 304 38 76 pbx   Faks : 0 (216) 304 38 76
E-Posta : info@expertyangin.com 
  Gizlilik
Yazılım & Tasarım :